Třídění a recyklace v přímém přenosu

Na festivalu Rock for People kladou kromě kvalitní hudby velký důraz i na šetrný přístup k životnímu prostředí. Návštěvníci vyprodukují v průběhu festivalu až 70 tun odpadu. Na místě ho zpracovává vlastní třídicí linka na odpad, která je jedinou svého druhu v Evropě. Třídí se plasty, papíry, sklo,...

Na festivalu Rock for People kladou kromě kvalitní hudby velký důraz i na šetrný přístup k životnímu prostředí. Návštěvníci vyprodukují v průběhu festivalu až 70 tun odpadu. Na místě ho zpracovává vlastní třídicí linka na odpad, která je jedinou svého druhu v Evropě.

Třídí se plasty, papíry, sklo, hliník, ale i zbytky jídla. Díky spolupráci s portálem Samosebou.cz, který zábavnou formou podporuje význam třídění a recyklace odpadů, měli letos návštěvníci možnost vidět ji v provozu v rámci organizovaných exkurzí.

Královéhradecký festival loni získal titul nejlepší Čistý festival v kategorii nad 10 000 návštěvníků. Cenu získá festival s nejlepší úrovní třídění odpadu. V soutěži bylo také hodnoceno, kolik odpadu průměrně vytřídí návštěvník během jednoho dne konání akce. Na Rock for People to bylo 166 gramů.

Celkem se za posledních 6 let projektu Čistý festival vytřídilo přes 1 200 000 plastových kelímků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *