Společnost

Celkem 1291 starých počítačů odevzdali Pražané ve sběrové soutěži "Praha plná počítačů". Obyvatelé navíc pomohli své městské části vyhrát věcné ceny pro vybrané nemocnice a dětské domovy. Soutěž pořádala nezisková organizace ASEKOL ve spolupráci s pražským Magistrátem. V areálu Logistického Brna...

Celkem 1291 starých počítačů odevzdali Pražané ve sběrové soutěži „Praha plná počítačů“. Obyvatelé navíc pomohli své městské části vyhrát věcné ceny pro vybrané nemocnice a dětské domovy. Soutěž pořádala nezisková organizace ASEKOL ve spolupráci s pražským Magistrátem.

V areálu Logistického Brna SITA CZ proběhl při oslavě Dne Země úspěšný pokus o překonání tzv. „PET“ rekordu, který spočívá v naplnění žlutého kontejneru na plastový odpad co největším množstvím sešlapaných PET lahví. Podařilo se tam vměstnat 2430 sešlapaných PET lahví. Rekord doposud patřil obci Nová Včelnice s počtem 1333 lahví.

V Hradci Králové proběhl jubilejní dvacátý ročník konference Dny teplárenství a energetiky, které se letos účastnili zástupci z partnerských asociací z Německa i Slovenska. Konference pod záštitou Teplárenského sdružení ČR přinesla řadu novinek, inovací a rozšíření témat o další obory související s teplárenstvím, zejména odpadové hospodářství.

Při oslavách Dne Země v areálu společnosti REC Group se o další přírůstek rozšířila jejich proslulá KOVOZOO. V další soutěži sběru mobilních telefonů návštěvníci pokořili Prahu, která držela rekord s 258 mobily. Ve Starém městě u Uherského Hradiště přinesli lidé 1336 mobilních telefonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *