Spalovna v Lysé bude dál odstavená

Minimálně ještě několik měsíců bude mimo provoz spalovna v Lysé nad Labem na Nymbursku. Pokračuje spor mezi vedením spalovny a dodavatelem nových filtrů za 5,5 milionu korun, kvůli kterému je spalovna mimo provoz od května minulého roku. Obě strany mají do poloviny února připravit dokumenty, podle...

Minimálně ještě několik měsíců bude mimo provoz spalovna v Lysé nad Labem na Nymbursku. Pokračuje spor mezi vedením spalovny a dodavatelem nových filtrů za 5,5 milionu korun, kvůli kterému je spalovna mimo provoz od května minulého roku. Obě strany mají do poloviny února připravit dokumenty, podle kterých se má rozhodnout, jak se spor bude dál řešit. Stále je jednou z variant soud, řekl ČTK jednatel provozující firmy BDW Line Martin Hořák. Další variantou je podle dřívějšího vyjádření firmy také prodej spalovny.

Spalovně nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem, která zhruba před rokem po šestileté odstávce obnovila provoz, vznikly problémy s novými filtry. Spalovna musela v důsledku špatné regenerace filtry často vypínat provoz a vznikaly jí tím velké ztráty. Od poloviny května je mimo provoz úplně a propustila své zaměstnance.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *