Sběr elekroodpadu přímo v obchodě

Drobné elektrospotřebiče tvoří ve společnosti Electro World, jednoho z největších prodejců elektroniky v České republice, zhruba polovinu prodejů. Proto se firma rozhodla v rámci společenské odpovědnosti nainstalovat do svých prodejen tzv. Eko-centra, multifunkční nádoby na sběr starých...

Drobné elektrospotřebiče tvoří ve společnosti Electro World, jednoho z největších prodejců elektroniky v České republice, zhruba polovinu prodejů. Proto se firma rozhodla v rámci společenské odpovědnosti nainstalovat do svých prodejen tzv. Eko-centra, multifunkční nádoby na sběr starých elektrospotřebičů. Eko-centrum slouží lidem ke třídění mobilních telefonů, dále veškerých drobných elektrozařízení, přenosných baterií, úsporných zářivek a výbojek, tonerů a cartridgů z tiskáren. V současné době je Eko-center po celé České republice 17. V prodejnách Electro World jich je nyní instalováno celkem 10, dále se nádoby nacházejí např. v nemocnicích, na magistrátech a úřadech měst.


Eko-centra společně provozují tři neziskové organizace, které se zabývají zpětným odběrem elektroodpadu. Nezisková organizace ASEKOL se stará o sběr drobných spotřebičů, Ecobat o baterie a společnost Ekolamp o zářivky a výbojky.

Projekt má podpořit sběr drobných spotřebičů, kterých se k recyklaci dostane sotva 25 %.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *