Rok zahájí ECO CITY

Nově koncipovaný veletrh životního prostředí a úspor energií ECO CITY proběhne v termínu 6. -8. února 2003 v Pražském veletržním areálu v Letňanech. Obsahová náplň veletrhu je složena ze dvou částí. První část s názvem EKO bude zaměřena na životní prostředí. Nomenklatura veletrhu se snaží obsáhnout...

Nově koncipovaný veletrh životního prostředí a úspor energií ECO CITY proběhne v termínu 6. -8. února 2003 v Pražském veletržním areálu v Letňanech.

Obsahová náplň veletrhu je složena ze dvou částí. První část s názvem EKO bude zaměřena na životní prostředí. Nomenklatura veletrhu se snaží obsáhnout obory lidské činnosti související s životním prostředím a jeho ochranou, včetně úsporných technologií.

Část pod názvem CITY, jejíž součástí bude výstava Kraje – města – obce vytvoří prostor pro náměty k řešení problematiky měst a obcí jak z pohledu komunální politiky, tak s cílem veletržní prostor naplnit nabídkou firem v oblasti komunální techniky, městských mobiliářů, prezentování výstavby technických, kulturních, sportovních areálů a dalších nabídek týkajících se provozu a údržby měst a obcí na regionální úrovni.

Veletrh by se měl stát i prostorem k odborným setkáním a fórem jednotlivých krajů, kde bude možné prezentovat úspěchy, potřeby a nabídky v celostátním měřítku.

Navázali jsme spolupráci s Asociaci krajů a uskutečnili jsme zajímavou nabídku pro společnou prezentaci všech 14-ti krajů České republiky, zejména v oblastech územního plánování, investičních příležitostí, rozvoje cestovního ruchu, dopravní infrastruktury, rozvojových programů a samozřejmě i životního prostředí. Ke spolupráci jsme oslovili i Svaz měst a obcí a průběžně jednáme s jednotlivými regiony, městy a dalšími sídly naší vlasti.

Z odborné veřejnosti budou, nebo již byly vyzvány k aktivní spolupráci při přípravě veletrhu i jeho doprovodných akcí mnohé instituce. Prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vyzveme k aktivní účasti svými expozicemi i návštěvě veletrhu školy všech stupňů.

V rámci veletrhu ECO CITY 2003 se uskuteční soutěž GRAND PRIX ECO CITY o nejlepší exponát -ekologický výrobek nebo technologii významně přispívající ke zlepšení životního prostředí, nebo rozvoje krajů, měst a obcí. Souběžně s veletrhem ECO CITY proběhne i 10. jubilejní veletrh bydlení, realit, renovací a rekonstrukcí FOR HABITAT. Koncepce veletrhu FOR HABITAT má výrazně průřezový charakter: od pořízení bytu a domu včetně projektu, stavby a financování, až po rekonstrukce bytů a jednotlivých částí domů. Znovu bude posilována prezentace kuchyní a koupelen, tentokráte se zaměřením na jejich rekonstrukce.

Významnou bude prezentace v oblasti bankovnictví, realit a realitních kanceláří.

-jh –

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *