Recyklace koberců v USA

Americká společnost CARE (Carpet America Recovery Effort) která se soustředí na recyklaci a zpětné využití vláken ze starých koberců oznámila, že se v roce 2013 v USA výrazně zvýšil zájem o činnost jejich sběrných center. Američané v loňském roce odevzdali na určených místech o 52 % více koberců,...

Americká společnost CARE (Carpet America Recovery Effort) která se soustředí na recyklaci a zpětné využití vláken ze starých koberců oznámila, že se v roce 2013 v USA výrazně zvýšil zájem o činnost jejich sběrných center. Američané v loňském roce odevzdali na určených místech o 52 % více koberců, než předloni.

CARE vytváří organizované sdružení výrobců, zpracovatelů koberců i navázaných odběrných míst a recyklačních zařízení, jejichž cílem je snížení podílu starých koberců na skládkách. Američané ročně na skládky vyhodí okolo 1,75 miliardy kilogramů kobercové tkaniny. Členové CARE prozatím dosáhli toho, že 14 % z tohoto objemu se po nezbytných úpravách navrací zpět do oběhu. Ze starých koberců se vyrábí potahy do auta, izolační výplně a umělé tkaniny či technická vlákna. Prodejnost výrobků z recyklovaných koberců se loni zvýšila z nějakých 28 na 87 %.


Velmi malá část starých koberců se využije zcela jinak – Martin Kvetán se svým uměleckým dílem. Zdroj: HN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *