Projekty za tři miliardy

Stovky projektů z Operačního programu Životní prostředí konečně získaly podpis ministra ŽP. Většina projektů je z nových výzev vyhlášených novým vedením MŽP a SFŽP. Novinkou je, že dotaci mají šanci získat ještě letos i ti žadatelé, jejichž projekty podpis ministra sice zatím nezískaly, ale byly...

Stovky projektů z Operačního programu Životní prostředí konečně získaly podpis ministra ŽP. Většina projektů je z nových výzev vyhlášených novým vedením MŽP a SFŽP. Novinkou je, že dotaci mají šanci získat ještě letos i ti žadatelé, jejichž projekty podpis ministra sice zatím nezískaly, ale byly zařazeny do tzv. zásobníků projektů.

Ministr Brabec schválil udělení podpory z OPŽP pro téměř 1300 projektů z pěti výzev dobíhajícího OPŽP. Dotace z evropských prostředků na realizaci těchto projektů činí více než 3 mld. Kč.

Ministr Brabec přitom zdůraznil, že se je podařilo zadministrovat v rekordně krátkém čase a podařilo se snížit ztrátu finančních prostředků z OPŽP už zhruba o 5 mld. Kč.

Schváleny byly zejména projekty zaměřené na zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní, na zlepšování kvality ovzduší a omezování emisí nebo také na lepší nakládání s odpady a odstraňování starých ekologických zátěží, ale i na zlepšování stavu přírody a krajiny.

Ministra Brabce za jeho aktivitu pochválil i premiér Sobotka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *