Překladiště ve Varnsdorfu lidé nechtějí

Společnost EKO servis, společný podnik města a firmy Marius Pedersen, chce ve Varnsdorfu vybudovat překladiště odpadu, odkud by se měly sebrané komunální odpady odvážet ve velkoobjemových kontejnerech na skládku. Od počátku roku je totiž uzavřena nejbližší skládka v Rožanech nedaleko Šluknova a...

Společnost EKO servis, společný podnik města a firmy Marius Pedersen, chce ve Varnsdorfu vybudovat překladiště odpadu, odkud by se měly sebrané komunální odpady odvážet ve velkoobjemových kontejnerech na skládku. Od počátku roku je totiž uzavřena nejbližší skládka v Rožanech nedaleko Šluknova a začíná se rekultivovat. Město musí vozit odpady na skládku až do Volfartic u České Lípy.

Záměr odpadářských firem na vybudování překladiště však vyvolal odpor místních obyvatel, kteří kvůli tomu sepsali petici. Obávají se hluku, znečištění okolí a rozmnožení potkanů.

Překladiště má vyrůst v některé ze starých, nepoužívaných průmyslových areálů, svážet se sem mají odpady z okolních 10-12 obcí, denně by se odvážely 2-3 soupravy, každá se dvěma velkokapacitními kontejnery (38 m3). Město tím chce snížit náklady na dopravu odpadů na vzdálenější skládku.

Zdroj: Enviweb

„Z popelářských vozů se bude komunální odpad překládat do velkoobjemových uzavíratelných kontejnerů. Ty se pak budou vyvážet na skládku do Volfartic na Českolipsku,“ říká varnsdorfský starosta Martin Louka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *