Práce navíc pro chráněné dílny

Takzvané chráněné dílny v Česku mají možnost získat do konce roku 1000 tun elektroodpadu a také nadstandardní odměnu za jeho zpracovaní. Neziskový kolektivní systém ASEKOL, který zajišťuje sběr vysloužilých elektrospotřebičů, se rozhodl zapojit do zpracování starého elektra ještě více chráněných...

Takzvané chráněné dílny v Česku mají možnost získat do konce roku 1000 tun elektroodpadu a také nadstandardní odměnu za jeho zpracovaní. Neziskový kolektivní systém ASEKOL, který zajišťuje sběr vysloužilých elektrospotřebičů, se rozhodl zapojit do zpracování starého elektra ještě více chráněných dílen než dosud a vypsal otevřené výběrové řízení na zpracování dalších 1000 tun elektroodpadu – monitorů a televizí.

„Výběrového řízení se může zúčastnit jakákoliv organizace působící na území ČR, která zaměstnává alespoň 50 % přepočteného počtu zaměstnanců na vymezených chráněných pracovních místech,“ říká mluvčí kolektivního systému ASEKOL Kristina Mikulová.

„Běžně platí ASEKOL zpracovatelským firmám z komerční sféry v průměru 0,3 Kč za recyklaci 1 kilogramu elektroodpadu. Chráněným dílnám zaplatíme šestinásobek,“ dodává.

Celkem rozdělí ASEKOL ročně v dotovaných cenách chráněným dílnám 10 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *