Kategorie:
Nezařazené

Poučení ze spalovny Chotíkov

Výstavba spalovny komunálního odpadu, kterou v Chotíkově staví Plzeňská teplárenská a. s., se na nějaký čas zastavila. Krajský soud v Plzni vyhověl žalobě ekologických aktivistů, kteří u krajského úřadu napadli stavební povolení spalovny pro podezření, že úředníci, kteří ho vydali, byli podjatí. V dubnovém čísle časopis Odpady přinášíme velký rozhovor s generálním ředitelem Plzeňské teplárenské Tomášem Drápelou o budoucnosti stavby.

Spalovna odpadu má stát téměř dvě miliardy korun, proinvestováno bylo 1,6 miliardy.  Podle posledních  zpráv bude o  stavebním povolení pro spalovnu  rozhodovat krajský úřad Středočeského kraje.

Jak to dnes vypadá se stavbou spalovny?

Spalovna je skoro hotová, technologie je namontovaná. V létě jsme chtěli začít dělat první spalovací zkoušky. Do zkušebního provozu měla být spuštěna 4. prosince tohoto roku.

Stavební povolení nám nikdo nevzal, jen ztratilo účinnost a ve stavbě nemůžeme pokračovat standardní cestou podle podepsaného harmonogramu až do dalšího rozhodnutí úřadů. Jenže na stavbě, jako je tahle, nemohou lidi jen tak pustit nářadí z ruky a jít pryč, musí se zakonzervovat. Stavba však už je v takovém stadiu, že konzervační práce jsou součástí dokončení stavby. Technologie musíme opláštit, aby do nich nepršelo, musíte je zajistit proti zrezivění atd. Jsou to všechno věci, které by se musely dělat i v případě, že bychom stavbu chtěli dokončit podle původního projektu. Práce ale jdou mimo harmonogram prací a hlavní dodavatel (ČKD) nám to velmi pravděpodobně napočítá.*

 

Dubnové číslo časopisu Odpady vychází  15. 4.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *