Osvědčený výrobce spolehlivých vah

Společnost TENZONA byla založena v Bratislavě a působí od roku 1990 na česko-slovenském území. Od počátku své činnosti společnost úzce spolupracuje s předním světovým výrobcem vah firmou METTLER TOLEDO. Využití špičkové světové technologie při výrobě vah společně z vybudováním odborného zázemí...

Společnost TENZONA byla založena v Bratislavě a působí od roku 1990 na česko-slovenském území. Od počátku své činnosti společnost úzce spolupracuje s předním světovým výrobcem vah firmou METTLER TOLEDO.

Využití špičkové světové technologie při výrobě vah společně z vybudováním odborného zázemí firmy dovedlo TENZONU k významnému postavení na trhu s průmyslovými vahami. V současnosti patří TENZONA na českém a slovenském trhu s počtem více než 300 silničních a kolejových vah k největším dodavatelům této techniky.

Mostové váhy silniční a kolejové jsou řešeny s použitím patentovaných tenzometrických snímačů DigiTOL firmy METTLER TOLEDO. Tento typ snímače byl poprvé použit společností TENZONA v roce 1991. Jedná se o první tenzometrické snímače s digitálním výstupem, které jsou na světovém trhu prvním snímačem s integrovaným analogově-digitálním převodníkem přímo ve snímači.

Výhody snímačů DigiTOL:

obousměrná komunikace mezi vážním indikátorem a jednotlivými snímači,

možnost kalibrace a diagnostiky jednotlivých snímačů přímo z vážního indikátoru,

výstupní signál snímačů je na úrovni 5 V, což umožňuje přenos signálu na velké vzdálenosti bez zkreslení vlivem přechodových odporů a elektromagnetických polí,

mimořádná mechanická odolnost – konstrukčně řešen jako kyvná podpěra,

odolnost proti atmosférickému přepětí.

Provozní spolehlivost vah TENZONA byla ověřena v těžkých provozních podmínkách mj. v cukrovarech a úpravách uhlí. Váhy s digitálními snímači byly rovněž vybudovány na řadě skládek pro nejvýznamnější společnosti v oboru.

Technické provedení

Nosiče zatížení (mosty) silničních vah jsou konstrukčně řešeny jako samonosné železobetonové panely s vysokou mechanickou odolností v modulové skladbě umožňující délky vah od 8 do 24 m při jednotné šířce 3 m. Obvykle jsou dodávány váhy s váživostí 30/60 t s automatickým přepínáním kroku stupnice z 10 na 20 kg při dosažení vážené hmotnosti 30 tun.

Váhy se projektují v provedení zapuštěném nebo nadúrovňovém se spodní stavbou buď prefabrikovanou, nebo monolitickou.

Zajištění komplexní činnosti při realizaci vah je jednou z předností, které společnost nabízí.

Konkrétně se jedná o provedení analýzy a optimalizaci řešení systému, realizační projekt, výrobu a dodávku vážního systému, inženýrskou činnost, stavbu a montáž váhy, programové vybavení, zaškolení obsluhy, zabezpečení úředního ověření, záruční a pozáruční servis.

Základní součásti vážních systémů jsou vyrobeny na základě certifikátu jakosti ISO 9001, který má výrobní závod TENZONA zavedený od roku 2000.

Firma TENZONA vyrábí a dodává také mostové váhy pro silniční a kolejová vozidla, váhy zásobníkové, pásové, jeřábové, plošinové i různé druhy vah speciálních.

V kompletaci dodávek vah jsou periferní systémy jako venkovní tiskárny, bezdotykové snímače karet, semafory pro řízení provozu na vahách, optozávory, videokamery pro uložení snímků vozidel do paměti apod. Rozsah a řešení periferních zařízení určuje stupeň automatizace procesu vážení.

Ing. Ivan Lövy

Tenzona – H.L., s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *