Opakovaně použitelné přepravky

Opakovaně použitelné víceúčelové přepravky (Reusable Plastic Container - RPC) snižují negativní dopady na životní prostředí, objem potravinářských odpadů a náklady dodavatelského řetězce, které nesou výrobci a maloobchodníci po celém světě. Společnost IFCO je mezinárodním poskytovatelem...

Opakovaně použitelné víceúčelové přepravky (Reusable Plastic Container – RPC) snižují negativní dopady na životní prostředí, objem potravinářských odpadů a náklady dodavatelského řetězce, které nesou výrobci a maloobchodníci po celém světě.

Společnost IFCO je mezinárodním poskytovatelem logistických služeb s více než 210 lokalitami po celém světě. IFCO poskytuje více než 180 mil. opakovaně použitelných víceúčelových RPC přepravek, které jsou primárně používány k přepravě čerstvého zboží od pěstitelů k předním prodejcům potravin. Za minulý rok jich přepravila od výrobců k maloobchodníkům 1 mld.

Roční environmentální dopad přepravy jedné miliardy kontejnerů čerstvých potravin s použitím RPC namísto kartonových krabic odpovídá eliminaci emisí CO2 téměř 75 tis. vozidel nebo pevných odpadů vytvořených více než 400 tis. lidmi.

Snižují se také náklady dodavatelského řetězce a škody na přepravovaných produktech. Ročně se tak eliminovalo více než 4000 metrických tun potravinového odpadu způsobeného poškozením přepravovaných produktů. Společnost IFCO řídí i veškerou logistiku přepravek – po použití se RPC přepravky složí, shromáždí a odešlou zpět do některého ze servisních center společnosti IFCO, kde jsou vyčištěny, vydezinfikovány a připraveny k dalšímu použití.

„Roční environmentální dopad přepravy jedné miliardy kontejnerů čerstvých potravin s použitím RPC je obrovský,“ iříká Wolfgang Orgeldinger, IFCO SYSTÉM.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *