Odpadovým firmám vzrostly tržby

Společnosti .A.S.A. a AVE CZ, které patří mezi největší hráče v tuzemském odpadovém hospodářství, loni navzdory pokračující hospodářské krizi zvýšily tržby. Skupině Marius Pedersen obrat naopak nepatrně klesl. Vyplývá to z informací, které ČTK zjistila z výročních zpráv a na internetových stránkách...

Společnosti .A.S.A. a AVE CZ, které patří mezi největší hráče v tuzemském odpadovém hospodářství, loni navzdory pokračující hospodářské krizi zvýšily tržby. Skupině Marius Pedersen obrat naopak nepatrně klesl. Vyplývá to z informací, které ČTK zjistila z výročních zpráv a na internetových stránkách firem.

Skupina .A.S.A., která v Česku obsluhuje na 1,2 milionu obyvatel, loni zvýšila konsolidovaný obrat o 6,5 procenta na 4,2 miliardy korun. Konkurenční společnost AVE CZ ve finančním roce 2010/2011 zaznamenala nárůst obratu o 24 procent na 3,8 miliardy korun. Zhruba dvě miliardy korun firma získala z provozu skládek a svozu a zpracování komunálního odpadu. Skupina AVE CZ v Česku obsluhuje více než 1,5 milionu obyvatel. Skupině odpadových firem Marius Pedersen loni konsolidovaný obrat mírně klesl z 3,87 miliardy korun v roce 2010 na 3,76 miliardy korun.


Podle odpadářských firem je na trhu cítit mírné oživení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *