Nakladače Cat« pro manipulaci na skládkách

Oficiální dealer strojů výrobce Caterpillar, společnost Phoenix-Zeppelin, dováží do České republiky stroje Cat« ve speciální konfiguraci pro odpadový průmysl.

V provozovnách, jako jsou spalovny, skládky komunálního odpadu, sběrné a recyklační dvory nebo zpracovatelské závody pro bioodpad nachází uplatnění celkem jedenáct typových řad strojů Cat«. Nejširší využití v „komunálu“ nabízí díky nepřebernému množství volitelného pracovního nářadí řada kompaktních, malých a středních kolových nakladačů Cat«. Nakladače slouží například při přihrnování odpadu v třídicích stanicích, ale také na skládkách komunálního odpadu nebo bioodpadu. Zvládnou i nakládku materiálu – ke stroji je možné objednat celou řadu příslušenství, od vysokovýklopných lopat (v kombinaci s prodlouženými rameny lze manipulovat až ve výšce 5 m) velkoobjemových, až po lopaty s přidržovačem pro různé druhy odpadu.

Nakladače řady K a H jsou osazené nízkoemisními motory řady ACERT s tichým chodem a nízkou spotřebou paliva. Modely Cat« 924K-938K jsou navíc vybavené elektronicky ovládanou hydrostatickou převodovkou s maximem výkonu již při otáčkách 1800 ot./min, což se příznivě projevuje na životnosti motoru a spotřebě.

Při pohybu na nezpevněném materiálu jsou klíčové trakční schopnosti stroje. Čelní kolové nakladače Cat« mohou být vybaveny diferenciálem s omezením prokluzu (LSD) a funkcí nastavení tahu na jednotlivá kola (Cat« 906H2-908H2 a 924K-938K). Při přihrnování na nezpevněné ploše tak nedochází k prokluzu kol.

Riziko defektu při práci s odpady může být u Caterpillar eliminováno použitím speciálních patentovaných pneumatik Cat Flexport™. Plné pneumatiky mají na bocích otvory, které zlepšují pružnost pneumatik, přispívají k pohodlí posádky a nezvyšují namáhání náprav a rámu stroje. Podle případových studií Caterpillar je životnost těchto pneumatik 6-9 tis. motohodin, což je oproti standardním nebo radiálním pneumatikám až dvouapůl násobek. Dalším prvkem, který Caterpillar vyvinul speciálně pro potřeby odpadového průmyslu, je kabinový filtr s cyklonovým předčističem.

Tento systém pracuje na principu odstředivého účinku proudícího vzduchu a odstraní až 95 % pevných částic ještě dříve, než se vzduch dostane do kabinového filtru. Díky tomu je prodloužen interval výměny kabinového filtru až na trojnásobek.

Robustní konstrukce nakladačů může být ještě posílena ochrannými pancíři, které chrání podvozkové části před mechanickým poškozením (například při manipulaci s kovovým odpadem), nebo chemickým naleptáním při práci s nebezpečnými odpady.

Společnost Phoenix-Zeppelin nabízí komplexní služby spojené s nákupem, provozem a údržbou strojů pro manipulaci s odpady. S vhodným typem stroje poradí přímo u zákazníka proškolení odborníci, kteří posoudí náročnost provozu a poradí, jaké příslušenství je pro konkrétní typ práce nejvhodnější.

Více informací o strojích Cat najdete na stránkách www.zeppelin.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *