Místo platby zisk

Firma ABAJO z Karlových Varů vyhrála výběrové řízení č. 2 a za demolici sportovní haly zaplatí městu Pardubice 100 tisíc korun. Informuje o tom server www.sroty.cz. Pardubice zajišťovaly demolici staré sportovní haly v Tyršových sadech. Zakázku původně město přidělilo s tím, že za rozřezání kovové...

Firma ABAJO z Karlových Varů vyhrála výběrové řízení č. 2 a za demolici sportovní haly zaplatí městu Pardubice 100 tisíc korun. Informuje o tom server www.sroty.cz.

Pardubice zajišťovaly demolici staré sportovní haly v Tyršových sadech. Zakázku původně město přidělilo s tím, že za rozřezání kovové konstrukce, stržení zdí, sanaci pozemku atd. zaplatí téměř 2 miliony korun. Na to se však ozval Kovošrot Jarý s tím, že by halu zboural zadarmo a peníze by získal z prodeje kovového odpadu. Po této zprávě a další vlně kritiky město tendr opakovalo.

Do tendru se přihlásilo celkem 14 firem, které kovová konstrukce natolik zajímala, že byly ochotné za demolici ještě samy zaplatit. Prodejem šrotu vydělají nemalou sumu. Nakonec se stala vítězem firma ABAJO z Karlových Varů, která za demolici, odvoz odpadu do kovošrotu a všechny další práce zaplatí městu více než 100 tisíc korun.

První tendr nebral v úvahu, že železný šrot lze dobře prodat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *