Memorandum o spolupráci zahájilo novou etapu

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci se zástupci Hospodářské komory České republiky a Svazem průmyslu a dopravy České republiky. "Dohodou mezi životním prostředím a průmyslem jasně deklarujeme, že obě oblasti...

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci se zástupci Hospodářské komory České republiky a Svazem průmyslu a dopravy České republiky.

„Dohodou mezi životním prostředím a průmyslem jasně deklarujeme, že obě oblasti mohou nejen vedle sebe existovat bez toho, aby se vzájemně omezovaly, ale také že mohou aktivně spolupracovat. Nebylo to tak vždy a zvláště pan Bursík a jeho destruktivní politika založená na permanentní nedohodě vedla ke zvětšování třecích ploch mezi rezorty životního prostředí a průmyslu,“ řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Všechny strany, které Memorandum podepsaly, se zaměří na nové právní předpisy, změny dosavadních norem v oblasti životního prostředí jak na národní, tak i evropské úrovni, a také na národní strategické koncepce v oblasti životního prostředí, které mohou mít praktický dopad nejen na ochranu životního prostředí, ale i na český průmysl a podnikatelskou sféru obecně. „Memorandum považuji za strategický průlom, neboť hlavní dva hráči byznysu se dokázali dohodnout se dvěma klíčovými ministerstvy na pravidlech spolupráce,“ uvedl Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.


Jsem velmi rád, že memorandum zastřešují dvě největší organizace zastupující podnikatelskou veřejnost v zemi, a to Hospodářská komora České republiky a Svaz průmyslu a dopravy s oběma ministerstvy,“ říká prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *