Autor
Kategorie:
Praxe

Li-ion baterie: předejděte nebezpečí

Používání lithium-iontových baterií je v mnoha oborech stále oblíbenější, například u elektromobilů. Vysoká specifická energie s rostoucí kapacitou zvyšuje potenciální nebezpečí.

Firmy a výzkumné ústavy, které se rozhodnou pro užívání lithium-iontových baterií, jsou povinny zabezpečit své okolí. Neodborné zacházení s nimi může mít za následek únik elektrolytu, chemické reakce, exploze baterií a další nebezpečí. Nehody ve zkušebních laboratořích způsobené lidským či technickým selháním dokazují, že ochrana zaměstnanců a okolí musí mít nejvyšší prioritu.

Technické a bezpečnostní sklady firmy DENIOS jsou optimálním řešením pro skladování a zkoušení lithium-iontových baterií. Velikost a vybavení: každá místnost je zkonstruována a vyrobena přesně dle požadavku zákazníka. Dlouholeté zkušenosti firmy DENIOS v konstrukci a výrobě skladů na nebezpečné látky přinášejí velkou výhodu i do výroby technických a bezpečnostních místností, obzvláště v oblasti bezpečnosti. Plocha na uvolnění tlaku umístěná v oblasti střechy umožňuje mimo jiné kontrolu vyrovnání tlaku. Tím se zabrání vytržení dveří a nekontrolovatelnému uvolnění energie, které by způsobilo poškození místnosti a ohrožení zdraví zaměstnanců. Pravidelné rozsáhlé kontroly místností jsou z bezpečnostních důvodů nezbytné. Detektor plynu, kontrola teploty nebo včasné rozpoznání požáru zvyšují bezpečnost při práci a v podnicích. Protipožární vybavení a ochrana proti explozi je samozřejmostí pro zabezpečení zaměstnanců a technického zařízení.

DENIOS systémy mají speciální konstrukci vhodnou k bezpečnému skladování nebezpečných látek. Díky příslušným schválením a integrované záchytné vaně jsou DENIOS technické zkušební sklady optimálně připraveny na zachycení unikajícího elektrolytu. V kombinaci s plastovou vložnou vanou je zabráněno škodám na materiálu a okolí.

Testovací místnost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *