Klatovy mají zájem o kompostéry

S nebývalým zájmem se setkala nabídka Klatov poskytnout lidem zdarma kompostéry na zpracování zahradního a biologického odpadu. V anketě, kterou si město zjišťovalo zájem, se ke konci minulého roku přihlásilo na 1400 lidí. Město má šanci získat na pořízení kompostérů dotaci, radnice by doplatila...

S nebývalým zájmem se setkala nabídka Klatov poskytnout lidem zdarma kompostéry na zpracování zahradního a biologického odpadu. V anketě, kterou si město zjišťovalo zájem, se ke konci minulého roku přihlásilo na 1400 lidí. Město má šanci získat na pořízení kompostérů dotaci, radnice by doplatila desetinu ze zhruba třítisícové ceny kompostéru. Kromě toho chce město vybudovat s pomocí dotací kompostovací zařízení také pro své technické služby a další ve sběrném dvoře pro veřejnost, řekl ČTK místostarosta Václav Chroust (ODS). „Obrovský zájem lidí nás překvapil. Bude záležet na rozhodnutí o dotaci a potom budeme muset vysoutěžit dodavatele,“ řekl.

Kromě kompostérů pro domácnosti chce radnice vybudovat i další kompostovací zařízení. Jedno by mělo sloužit pro větší potřeby městských technických služeb, které pečují o veřejnou zeleň ve městě. Další kompostovací zařízení v hodnotě asi 2,6 milionu by chtělo město zřídit ve sběrném dvoře. Využívali by ho lidé, kteří nevlastní kompostéry.

Separací biologického odpadu si město slibuje snížení nákladů na sběr a svoz komunálního odpadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *