Kamiony s nebezpečným odpadem

V areálu bývalých kasáren pohraniční stráže v k.ú. Hrabětice byly zjištěny nelegálně navezené odpady. Zástupci ČIŽP, Policie ČR, MěÚ Znojmo a Celního úřadu Znojmo na místě nalezli hromady odpadů, převážně plastů. Před vjezdem do areálu byla zadržena nákladní vozidla z Rakouska, která přivážela...

V areálu bývalých kasáren pohraniční stráže v k.ú. Hrabětice byly zjištěny nelegálně navezené odpady.

Zástupci ČIŽP, Policie ČR, MěÚ Znojmo a Celního úřadu Znojmo na místě nalezli hromady odpadů, převážně plastů. Před vjezdem do areálu byla zadržena nákladní vozidla z Rakouska, která přivážela další odpady ve velkoobjemových kontejnerech. Jednalo se o pneumatiky a plasty. Areál patřící české akciové společnosti byl pronajat rakouskému státnímu příslušníkovi, který však neměl k nakládání s odpady souhlas podle zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech., jednalo se tedy o neoprávněné zařízení.

ČIŽP podle předložených dokladů a prohlídky obou vozidel konstatovala, že se podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1013/2006 jedná o nepovolenou přeshraniční přepravu odpadů.

Proto Celní úřad na místě nařídil v souladu s § 77 odst. 7 zákona o odpadech přerušení přepravy a odstavení obou vozidel, dále dle § 77 odst. 9 zákona o odpadech zadržel doklady k vozidlům a k nákladům a zakázal oběma vozidlům pokračování v jízdě. S rakouskou stranou se nyní řeší vrácení odpadů zpět do Rakouska.

Kasárny sloužily jako nelegální sklad odpadů z Rakouska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *