Autor
Kategorie:
Praxe

Izolační nádoby mají zrychlit kompostování

Materiál ARPRO® se využívá v automobilovém, obalovém a spotřebním průmyslu. Nyní se začal používat pro kompostování.

Speciální kompostovací nádobě HotBin těží hlavně z tepelných vlastností materiálu ARPRO®, které optimalizují celoroční podmínky pro kompostování za tepla.

Pro vytváření kompostu je základem vytvořit prostředí, v němž se daří bakteriím, které rozkládají odpad, a kde dochází k efektivnímu provzdušňování. Generované teplo je pro celý proces rozhodující a zajišťuje rychlejší vznik bohatšího kompostu. HotBin umožňuje dosáhnout přirozeně teplot mezi 40-60 °C. ARPRO® tomuto procesu napomáhá, neboť se chová jako tepelný izolátor a umožňuje udržet generované teplo. Vyšší dosažitelné teploty dovolují recyklovat více typů domácího odpadu, včetně potravinového odpadu a posekané trávy.“


Účinné provzdušňování je v nádobě zajištěno proudem vzduchu mezi spodním otvorem pro vstup vzduchu a výstupním otáčivým ventilem, kterým uniká také přebytečná voda v plynném skupenství a umožňuje regulovat míru úniku tepla.“ Výrobce materiálu ARPRO®, společnost JSP, tvrdí, že díky generování tepla v kontejneru není kompostování tak závislé na počasí.

Více informací na www.hotbincomposting.com.

Nádobu můžete umístit do stínu či na slunce a bude fungovat po celý rok, říká výrobce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *