Hasiči sbírají elektroodpad

Do projektu Recyklujte s hasiči se zapojilo 491 Sdružení dobrovolných hasičů v městech a obcích. Jen za rok spolupráce se jim podařilo shromáždit 782 tun vysloužilých elektrospotřebičů. Projekt kolektivního systému ELEKTROWIN odstartoval v dubnu 2011. Jeho princip je velmi jednoduchý. "Hasiči ve...

Do projektu Recyklujte s hasiči se zapojilo 491 Sdružení dobrovolných hasičů v městech a obcích. Jen za rok spolupráce se jim podařilo shromáždit 782 tun vysloužilých elektrospotřebičů. Projekt kolektivního systému ELEKTROWIN odstartoval v dubnu 2011. Jeho princip je velmi jednoduchý. „Hasiči ve svých obcích organizují sběr podle svých možností. Většinou stanoví místo a den, kdy se mohou lidé se svými vysloužilci dostavit. Po skončení akce hasiči nahlásí počet sesbíraných kusů, do týdne si pro ně přijede svozová firma a následně je zajištěna jejich ekologická recyklace,“ uzavírá Roman Tvrzník. Za svoji pomoc získávají hasiči od kolektivního systému ELEKTROWIN finanční odměnu.


„Celý tento program bych hodnotil velmi pozitivně. Nejenže si mnohý sbor tímto projektem rozšířil spektrum aktivit, které pro obyvatele dobrovolní hasiči vykonávají, ale účastí v programu významně přispěli do svých rozpočtů,“ říká ředitel kanceláře Sdružení hasičů Ing. Jan Aulický.

„Skutečnost vysoce předčila naše počáteční očekávání,“ říká k akci Roman Tvrzník, generální ředitel ELEKTROWIN, a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *