Gangy kradou tříděný papír

Kvůli zlodějům, kteří vybírají tříděný papír, hlídá v Opavě kontejnery na tříděný odpad fotopast. Organizované krádeže papíru trápí i Ostravu. Bohumín na krádeže vyzrál jiným typem kontejnerů. Nahoře mají jen menší otvory na vhoz odpadů a vysypávají se zespodu. Zloděj by je musel celé nadzvednout....

Kvůli zlodějům, kteří vybírají tříděný papír, hlídá v Opavě kontejnery na tříděný odpad fotopast. Organizované krádeže papíru trápí i Ostravu. Bohumín na krádeže vyzrál jiným typem kontejnerů. Nahoře mají jen menší otvory na vhoz odpadů a vysypávají se zespodu. Zloděj by je musel celé nadzvednout.

„Potýkáme se s masovým vybíráním kontejnerů na papír. Odhadujeme jej zhruba na 600 tun ročně. Úspěšnost vyřešení těchto případů je však malá. I když dostane městská policie oznámení, než přijede hlídka, zloději jsou pryč,“ řekl pro ČTK provozně-technický náměstek Technických služeb Opava Martin Girášek. Krádeže, které donedávna páchali zejména bezdomovci, se stávají stále častěji záležitostí organizovaných gangů.


Zájem gangů o tříděný papír stoupá se vzrůstem výkupních cen ve sběrnách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *