Autor
Kategorie:
Praxe

Elektronická evidence NO se možná posune

Ekoauditová novela zákona o odpadech (zákon č. 169/2013 Sb., § 40) přináší také elektronizaci procesu evidence a ohlašování přepravy NO s účinností od 1. října 2014 (více v článku na straně 16). Tereza Havránková, vedoucí oddělení ISPOP a IRZ v rámci CENIA, česká informační agentura životního...

Ekoauditová novela zákona o odpadech (zákon č. 169/2013 Sb., § 40) přináší také elektronizaci procesu evidence a ohlašování přepravy NO s účinností od 1. října 2014 (více v článku na straně 16). Tereza Havránková, vedoucí oddělení ISPOP a IRZ v rámci CENIA, česká informační agentura životního prostředí nám k tomu řekla:

Předpokládá zavedení této evidence nějaké změny nebo úpravy ISPOP?

Ano, zavedení elektronického ohlašování přepravy nebezpečných odpadů bude znamenat úpravy v systému ISPOP. Bude se jednat o novou agendu, která bude řešena prostřednictvím ISPOP.

Jak je na tento přechod celý systém připraven

Vzhledem k rozsahu agendy přepravy nebezpečných odpadů musí být celý systém velmi kvalitně a důkladně připraven. Z tohoto důvodu MŽP v současné době zvažuje posunutí účinnosti ustanovení § 40 zákona o odpadech.

Chystáte nějaká školení pro lidi, kteří nebudou vědět, jak na to?

Uživatelům systému budou poskytovány informace potřebné k plnění zákonných povinností prostředky, které jsou MŽP a CENIA dostupné (internetové stránky, metodické podklady atd.).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *