Demoliční odpad z jaderné elektrárny

V Německu likvidují od roku 2005 budovy a zařízení jaderné elektrárny Obrigheim, která byla v SRN odstavena jako druhá v pořadí. Nyní se řeší otázka, jak dále naložit s demoličním odpadem. Z demolice elektrárny vzniká zhruba 275 tisíc tun demoličního odpadu, jedná se především o štěrk, zbytky...

V Německu likvidují od roku 2005 budovy a zařízení jaderné elektrárny Obrigheim, která byla v SRN odstavena jako druhá v pořadí. Nyní se řeší otázka, jak dále naložit s demoličním odpadem. Z demolice elektrárny vzniká zhruba 275 tisíc tun demoličního odpadu, jedná se především o štěrk, zbytky betonu a kovy. Obyvatelé v blízkosti území elektrárny, kde se nachází rozsáhlá skládka, však nechtějí, aby zde byl ukládán demoliční odpad z jaderné elektrárny.

Veškerý odpad, který není radioaktivní, musí být podle zákona recyklován. Podle provozovatele elektrárny společnosti EnBW lze znovu využít 98 % surovin obsažených v odpadu. Palivové články a ostatní radioaktivní materiál musí být uskladněny v trvalém úložišti.

Zdroj: Agentura J. L. M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *