Co skrývají černé skládky? Soutěž fotografií z akce Ukliďme Česko 2015 právě startuje

V sobotu 18. 4. proběhla hlavní vlna dobrovolnických úklidů českých měst, obcí a přírody uspořádaných v rámci projektu Ukliďme Česko 2015. Jak jednotlivé úklidové akce (jichž se konalo více než 900) vypadaly a co zajímavého účastníci při úklidech našli, můžete zjistit během měsíce května díky soutěži fotografií z úklidů.

„Rádi bychom se podělili o záběry z průběhu jednotlivých úklidových akcí s více než 30 000 dobrovolníků, kteří se akce aktivně zúčastnili, ale také s těmi, kteří se letos nemohli zapojit. Třeba pro ně budou fotografie motivací přidat se k úklidu v příštím ročníku,“ sdělil nám jeden z pořadatelů akce Miroslav Kubásek. „Spousta momentek totiž dokazuje, že naše akce není jen dřina, ale že přináší i spoustu humorných situací, kuriozních nálezů a v neposlední řadě má i společenský rozměr v podobě doprovodných programů,“ dodává Kubásek. Z téměř 200 zaslaných fotografií vybrali pořadatelé 40, z nichž bude moci každý na facebookovém profilu akce (https://www.facebook.com/UklidmeCesko) vybrat během měsíce května svého favorita. Fotosoutěž projektu Ukliďme Česko odstartovala tuto středu 6. května a vítěz se bude hledat ve čtyřech soutěžních kategoriích: mezi uměleckými a vtipnými fotografiemi, fotografiemi zachycujícími kuriózní objevy ze skládek a také mezi momentkami z doprovodného programu úklidových akcí. První tři fotografie z každé kategorie, které získají nejvíce hlasů, obdrží cenu v podobě filtrační konvice na vodu, tričko akce s motivem „Viktor Čistič“ a vítěz kategorie navíc roční předplatné časopisu Naše příroda (http://www.nasepriroda.cz).


„Množství zaslaných fotografií nás příjemně překvapilo, stejně jako kvalita většiny z nich. Pokud mezi finálovou čtyřicítkou fotografií najdete svého favorita, neváhejte mu dát `like‘, i na vylosované hlasující totiž čekají hodnotné ceny,“ motivuje k hlasování další z pořadatelů Radek Janoušek.*

Kontaktní osoba: Radek Janoušek
Telefon: 777 176 675
E-mail: radek@uklidmecesko.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *