Čínský fritovací olej a český objev

Česká unikátní technologie na výrobu bioplastu zaznamenala výrazný komerční úspěch na asijském trhu. Umí přeměnit odpadní fritovací olej na biopolymer, ze kterého se vyrábějí bioplastové obaly nezatěžující životní prostředí. Číňané mají o biotechnologii velký zájem, protože jsou doslova zaplaveni...

Česká unikátní technologie na výrobu bioplastu zaznamenala výrazný komerční úspěch na asijském trhu. Umí přeměnit odpadní fritovací olej na biopolymer, ze kterého se vyrábějí bioplastové obaly nezatěžující životní prostředí. Číňané mají o biotechnologii velký zájem, protože jsou doslova zaplaveni přebytky jedlého odpadního oleje.

Česká firma Nafigate Corporation podepsala kontrakt s čínskou společností Suzhou Cleanet, která se specializuje na sběr a zpracování použitého fritovacího oleje na několika místech v Číně a připravuje se na další expanzi. Dohoda Číňanům umožní využívat unikátní českou technologii Hydal.

„Právě začínáme budovat pilotní linku a paralelně s tím se začne stavět první velká továrna,“ uvedl předseda představenstva Nafigate Corporation Ladislav Mareš. Firmy se dohodly, že finanční podrobnosti z kontraktu nebudou zveřejňovat.

„Čínská strana má o biotechnologii enormní zájem, protože nabízíme řešení jednoho z velkých tamních problémů,“ řekl předseda představenstva Nafigate Corporation Ladislav Mareš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *