Chystá se studie spalovny v Mělníku

Do konce dubna by měla být hotova studie, která má zjistit, jestli je vhodné v Elektrárně Mělník v Horních Počaplech postavit nové zařízení pro energetické využití odpadů. Odpady by nahradily uhlí, z něhož elektrárna vyrábí teplo pro Prahu a Mělník. Studii nechala vypracovat skupina ČEZ, která by...

Do konce dubna by měla být hotova studie, která má zjistit, jestli je vhodné v Elektrárně Mělník v Horních Počaplech postavit nové zařízení pro energetické využití odpadů. Odpady by nahradily uhlí, z něhož elektrárna vyrábí teplo pro Prahu a Mělník.

Studii nechala vypracovat skupina ČEZ, která by byla investorem projektu. „Ta studie je první výchozí bod, kde zjišťujeme, zda by vůbec ta lokalita něco takového umožnila,“ řekl ČTK mluvčí Skupiny ČEZ pro střední Čechy Martin Sobotka.

Podle něj uhlí v Česku dochází a hledají se další alternativy, jak jej nahradit. V případě, že by se zařízení na energetické využití odpadu v elektrárně postavilo, zachovala by se infrastruktura dodávek tepla, pouze by se vyměnil zdroj.

ČEZ se chystá Elektrárnu Mělník v následujících dvou letech modernizovat a investovat do ní 750 mil. Kč. Úpravy by měly vést ke snížení emisí oxidů dusíku o 60 %. Některé části zařízení by měly být zprovozněny v listopadu 2014, kompletně budou práce dokončeny ve druhé polovině roku 2015.

Více se dočtete v článku na str. 9.

ČEZ se rozhoduje, jaké palivo použije v rekonstruované elektrárně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *