Chrudim odmítá čištění tekutých odpadů

Vedení města Chrudim odmítlo žádost společnosti AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o., aby mohla v areálu městské čističky instalovat linku na likvidaci tekutých odpadů a odpadních vod. Podle starosty Petra Řezníčka (SNK ED) by to pro město nebylo výhodné. Jako důvod uvedlo město obavy z blíže...

Vedení města Chrudim odmítlo žádost společnosti AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o., aby mohla v areálu městské čističky instalovat linku na likvidaci tekutých odpadů a odpadních vod. Podle starosty Petra Řezníčka (SNK ED) by to pro město nebylo výhodné.

Jako důvod uvedlo město obavy z blíže nespecifikovaných ekologických dopadů a zvýšení dopravní zátěže. Společnost chtěla v Chrudimi odstraňovat asi 40 tun odpadů denně, což představuje čtyři až sedm nákladních cisternových aut. Linka by zpracovávala například palivy a oleji kontaminované kapaliny z odlučovačů na čerpacích stanicích, chemikálie využívané v kadeřnictvích a další znečištěné tekutiny z průmyslových a živnostenských provozů. Předčištěné zbytky by likvidovala městská čistírna odpadních vod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *