Chebu chtějí nový provoz na využití odpadu

Společnost Terea Cheb, jež zásobuje teplem město, zamýšlí v njebližší době vybudovat provoz na využití odpadu pro výrobu energie. Pokud pro svůj projekt získá veškerá nezbytná povolení, měla by se stavbou začít příští rok v srpnu. Závod by měl být hotov přibližně do jednoho roku. ČTK o tom...

Společnost Terea Cheb, jež zásobuje teplem město, zamýšlí v njebližší době vybudovat provoz na využití odpadu pro výrobu energie. Pokud pro svůj projekt získá veškerá nezbytná povolení, měla by se stavbou začít příští rok v srpnu. Závod by měl být hotov přibližně do jednoho roku. ČTK o tom informovala mluvčí kraje Andrea Bocková. Závod na energetické využití odpadu by měl stát v průmyslové části města na místě, které nyní slouží ke zpracování stavebního odpadu.

Nový provoz má ročně zpracovat přibližně 20 000 tun komunálního odpadu z Chebu a nejbližšího okolí. Jak vyplývá ze záměru společnosti Terea, její technologie by byla jedním z prvních malých zařízení tohoto typu v zemi (kapacity současných spaloven v ČR jsou kolem 100 tisíc tun ročně). Použita k tomu bude technologie oxidační, dvoustupňové tepelné likvidace komunálního odpadu. Její součástí bude také zařízení k čištění odpadního plynu kombinací čtyř metod. Celý systém doplní kontinuální emisní monitoring i zařízení pro jednorázové a pravidelné kontrolní měření.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *