Cheb přesvědčuje partnery v Německu

Vedení Chebu seznamuje představitele obcí v sousedním Německu s plánem na vybudování spalovny odpadu. Chce tak předejít obavám z možného dopadu závodu na energetické využití odpadu na okolí. Záměr investice za asi 200 milionů už začaly z pohledu vlivu na životní prostředí posuzovat české úřady,...

Vedení Chebu seznamuje představitele obcí v sousedním Německu s plánem na vybudování spalovny odpadu. Chce tak předejít obavám z možného dopadu závodu na energetické využití odpadu na okolí. Záměr investice za asi 200 milionů už začaly z pohledu vlivu na životní prostředí posuzovat české úřady, řekl ČTK starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD).

„O záměru jsme informovali ve Weidenu a naposledy v Tirschenreuthu. Na obou místech jsme se setkali s porozuměním,“ uvedl Vanoušek. Investorem by měla být napůl městská společnost Terea. Ta předpokládá návratnost zařízení do 15 let. Energie ze zařízení by byla distribuovaná do teplofikace Chebu, kterou Terea také provozuje.


Podle jednatele společnosti Terea by kapacita spalovny měla být 20 000 tun odpadu ročně. Celé Chebsko nyní produkuje zhruba 32 000 tun odpadu za rok, město Cheb pak kolem 7500 tun. Krajský úřad Karlovarského kraje už rozhodl, že záměr Závodu na energetické využití odpadu – Cheb bude dále posuzován podle zákona o vlivu na životní prostředí. Firma má nyní předložit potřebnou dokumentaci. Zda se bude vyhlašovat mezinárodní EIA, rozhodne Ministerstvo životního prostředí.

Na záměr spalovny v Chebu již probíhá EIA.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *