Černých skládek ubývá

Za odstraňování menších černých skládek, které se například objevují u kontejnerů na sídlišti, zaplatí radnice městské části Brno-Líšeň zhruba dva miliony korun ročně. O větší černé skládky se stará brněnský magistrát. "Evidujeme a likvidujme skládky větší než pět metrů krychlových. Loni jsme...

Za odstraňování menších černých skládek, které se například objevují u kontejnerů na sídlišti, zaplatí radnice městské části Brno-Líšeň zhruba dva miliony korun ročně. O větší černé skládky se stará brněnský magistrát. „Evidujeme a likvidujme skládky větší než pět metrů krychlových. Loni jsme odstraňovali zhruba 300 tun odpadu a zaplatili za to tři čtvrtě milionu korun. Letos jsme zatím zlikvidovali necelých 200 tun a z pokladny nám kvůli tomu zmizelo 460 tisíc korun,“ sdělil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.


Podle něj černých skládek od roku 2010 ubývá. „Tehdy jsme odstranili téměř 500 tun odpadků. Za poklesem může stát i to, že firmám můžeme udělit vysokou pokutu. Až desetimilionovou,“ upozornil Žára.

Za nižším počtem skládek může být i dostatek sběrných dvorů v kraji. „Například na Hodonínsku jsme díky velkému počtu dvorů neměli v poslední době hlášenou žádnou černou skládku,“ uvedla vedoucí krajského odboru životního prostředí Anna Hubáčková.

Za černou skládku může firma dostat vysokou pokutu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *