Černých skládek ubylo

Přes půl milionu korun z rozpočtu města Děčína je vyčleněno na likvidaci černých skládek. Z těchto peněz se likvidují jen černé skládky, které jsou na pozemcích města. Skládky na soukromých pozemcích musí odstranit jejich majitelé pod hrozbou vysokých pokut. Situace s výskytem černých skládek v...

Přes půl milionu korun z rozpočtu města Děčína je vyčleněno na likvidaci černých skládek. Z těchto peněz se likvidují jen černé skládky, které jsou na pozemcích města. Skládky na soukromých pozemcích musí odstranit jejich majitelé pod hrozbou vysokých pokut. Situace s výskytem černých skládek v Děčíně se však zlepšila, protože lidé více využívají svozových dnů.

Podobnou zkušenost mají ve Varnsdorfu, kde na sanaci černých skládek vynakládají dvě stě tisíc korun ročně. Díky provozu sběrného dvora a pořádání svozových dnů velkoobjemového odpadu však i zde počet černých skládek klesá.

Naproti tomu pro město Rumburk, které má na likvidaci černých skládek asi tři sta tisíc korun ročně, jsou černé skládky velkým problémem. Přestože mají obyvatelé možnost zbavit se velkoobjemového odpadu ve sběrném dvoře, černých skládek přibývá. Od pořádání svozových dnů radnice upustila, protože této možnosti zneužívaly firmy, které nesídlí v Rumburku.

– jem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *