Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Černou skládku si vyfoťte!

Jste-li uživatelem chytrého telefonu, půjde to snadno. Aplikaci pro telefony, týkající se černých skládek, začala ke stažení zdarma nabízet společnost EnviWeb. Podle Aristida France z EnviWebu program umí skládku jednoduše a rychle nahlásit díky mobilní aplikaci TrashOut, nyní dostupné pro...

Jste-li uživatelem chytrého telefonu, půjde to snadno. Aplikaci pro telefony, týkající se černých skládek, začala ke stažení zdarma nabízet společnost EnviWeb. Podle Aristida France z EnviWebu program umí skládku jednoduše a rychle nahlásit díky mobilní aplikaci TrashOut, nyní dostupné pro platformy Android a iPhone (další platformy přibudou postupně). Přívětivé a intuitivní uživatelské rozhraní umožňuje každému uživateli bezprostředně po instalaci nahlásit černou skládku. Netrvá to ani 30 sekund, přičemž každé hlášení obsahuje GPS polohu, fotografie, velikost a typy odpadů nelegální skládky a případně může zahrnout i volitelný komentář. Hlášení jsou odesílána pomocí aplikace TrashOut a automaticky se zobrazí na mapě černých skládek na ZmapujTo.cz. Autoři vytvořili přehlednou mapu skládek, provázanou přímo s katastrálními mapami, kde si uživatelé mohou jedním proklikem zjistit údaje o vlastníkovi parcely, na které se nelegální skládka nachází.

Pro města a obce (i městské policie, správy CHKO apod.) je připravena speciální verze programu. Kromě okamžité informace, že na jejich území byla nahlášena černá (nelegální) skládka, mohou radnice na svůj web umístit malou statistiku, která ukazuje počty nahlášených nelegálních skládek, vyčištěných skládek či náklady na jejich odstranění.

s využitím enviweb /kce/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *