Bazar

Více než polovina průmyslových podniků v Horním Bavorsku má problémy s výpadky dodávek elektrické energie. Zastaralé, někdy dokonce nedostačující přenosové sítě se nedokážou vyrovnat s rostoucím podílem elektřiny z těžko regulovatelných obnovitel- ných zdrojů. Nejčastěji se vyskytují výpadky v...

Více než polovina průmyslových podniků v Horním Bavorsku má problémy s výpadky dodávek elektrické energie. Zastaralé, někdy dokonce nedostačující přenosové sítě se nedokážou vyrovnat s rostoucím podílem elektřiny z těžko regulovatelných obnovitel- ných zdrojů. Nejčastěji se vyskytují výpadky v rozvodných sítích kratší než jedna sekunda. Některá zařízení, jako např. motory nebo zářivky, omezenou kvalitu dodávky elektřiny tolerují, horší je to u citlivých přístrojů, kdy to může znamenat porušení kvality výroby.

Na českém trhu se začaly objevovat dřevěné pelety se zfalšovanými certifikáty ENplus. Certifikát ENplus je přitom potvrzením nejvyšší kvality pelet a mohou ho dokládat pouze výrobci a obchodníci pravidelně podstupující testování vzorků a kontrolu v celém dodavatelském řetězci u nezávislé certifikační společnosti. Nekvalitní pelety mohou nejen snížit výhřevnost, ale mohou i zkrátit životnosti tepelného zdroje.

Bureau Veritas oznámilo výsledky hospodaření za rok 2013. Celkové tržby dosáhly 3933,1 milionů eur, což znamená nárůst o 5,5 %. Bylo dosaženo provozního zisku 656,9 milionu eur, což znamená nárůst o 9,4 %.

Společnost SAFINA oznámila, že v letošním prvním čtvrtletí zvýšila o čtvrtinu prodej termočlánků. Většina výrobků ale míří do zahraničí, především do Německa a Spojených států, kde je využívá například i americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Letos Safina získala významného zákazníka, navázala spolupráci s italskou divizí chemického koncernu BASF.

Tržby společnosti Kovohutě Příbram v loňském roce opět překročily 2 miliardy Kč, s meziročním nárůstem o více než 2,5 %. Jde o druhé nejvyšší tržby v historii – rekordní byly ještě před krizí v roce 2007. Výše tržeb je ovlivněna převedením zakázek z klasického systému nákup-prodej na přepracování, kdy si rozhodující zákazníci sami dodají olověné baterie a odeberou hotové olovo. Zrecyklováno bylo celkem téměř 62 tisíc tun olověných odpadů, kromě toho pak přes 700 tun elektroodpadu plus dalších 1310 tun svítidel a světelných zdrojů v provozu dceřiné společnosti RECYKLACE EKOVUK, a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *