Bazar

MPO hostilo konferenci o nejlepších dostupných technikách zaručujících minimalizaci vlivu podnikatelské činnosti na životní prostředí. Na zasedání fóra se sešlo 73 expertů, kteří se věnovali aktuálnímu stavu projednávání návrhu novely zákona o integrované prevenci, transpozici unijních pravidel do...

MPO hostilo konferenci o nejlepších dostupných technikách zaručujících minimalizaci vlivu podnikatelské činnosti na životní prostředí. Na zasedání fóra se sešlo 73 expertů, kteří se věnovali aktuálnímu stavu projednávání návrhu novely zákona o integrované prevenci, transpozici unijních pravidel do českého právního řádu a tvorbě dokumentů BREF. Odborné prezentace jsou ke stažení na www.ippc.cz.

Celkem 46 kilogramů odpadu vytřídil každý Čech loni ze své domácnosti. Znamená to, že ze 3,4 milionu tun celkového množství komunálního odpadu putuje zhruba 13 % do různobarevných kontejnerů. Podobné množství odpadu třídí také v Polsku nebo na Slovensku, zatímco Němci nebo Rakušané vytřídí téměř dvakrát více. Takový rozdíl ale odborníci připisují i nepřesným výzkumům, kdy se do statistik započítává komunální i podnikový odpad.

Plzeňský Prazdroj ve svých pivovarech v Plzni vyměnil 257 kusů svítidel za zářivky poslední generace. Díky nim a využitím chytré stmívací technologie ročně ušetří 198 000 kWh elektrické energie, což odpovídá roční spotřebě na osvětlení téměř 400 běžných domácností. Do roku 2020 chce pivovar ušetřit až patnáct procent elektrické energie.

„Zásoby břidličného plynu v ČR jsou zanedbatelné a nejsou těžitelné bez znečištění. Riskovat proto jejich nebezpečný průzkum není třeba,“ prohlásil na konferenci Gas Business Breakfast ministr Tomáš Chalupa.

Hlavní cenu – GRAND PRIX – převzal na 38. ročníku Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM slovenský režisér a scenárista Pavol Barabáš za film Pygmejové – Děti džungle. Snímek z roku 2011 zachycuje cestu fotografa Ivana Bulíka za nejmenšími lidmi planety.

Klimatická konference OSN v Dauhá nepřinesla žádný pokrok ve snižování emisí skleníkových plynů. Jak napsala agentura Reuters, pro ty, kterých se klimatické změny nejvíce dotýkají, je to důvod k zoufalství. A zdá se, že klimatické konference OSN jsou zatím i jediná naděje. Jiná globální snaha tu není.

Své působení ve funkci ředitele sekretariátu Svazu průmyslu druhotných surovin ukončil Ing. Miroslav Horák. Představenstvo jmenovalo od 1. 1. 2013 novým výkonným ředitelem svazu Ing. Petra Šulce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *