Bazar

Ing. Jaromír Manhart, pověřený vedením odboru odpadů MŽP, byl k 15. 1. 2013 odvolán ze všech funkci. Do vedení odboru odpadu nastoupil Dr. Ing. Lubomír Chytka, který působil mimo jiné ve Výzkumném ústavu hnědého uhlí v Mostě. Emise sazí mají po skleníkovém plynu oxidu uhličitém celosvětově druhý...

Ing. Jaromír Manhart, pověřený vedením odboru odpadů MŽP, byl k 15. 1. 2013 odvolán ze všech funkci. Do vedení odboru odpadu nastoupil Dr. Ing. Lubomír Chytka, který působil mimo jiné ve Výzkumném ústavu hnědého uhlí v Mostě.

Emise sazí mají po skleníkovém plynu oxidu uhličitém celosvětově druhý nejsilnější vliv na klima, oznámila minulý týden American Geophysical Union (AGU). Vliv částic sazí na klimatické změny by mohl být zhruba dvakrát větší, než se dosud odhadovalo. Výsledky čtyřletého výzkumu prováděného mezinárodním týmem 31 vědců byly publikovány v časopise Journal of Geophysical Research-Atmospheres.

Sdružení pro udělování certifikátu Odborný podnik pro nakládání s odpady (SUCO) přijalo koncem roku 2012 finanční pomoc od České asociace odpadového hospodářství (ČAOH) a Sdružení veřejně prospěšných služeb. Vyřešil se tak problém, který ohrožoval samotnou jeho další existenci. SUCO tak může dále poskytovat své kvalitní certifikační služby a být uznávaným odborným prvkem na poli odpadového hospodářství v České republice.

Evropská komise vydala dne 10. 12. 2012 nové nařízení pod číslem 1179/2012 ES, které se týká kritérií, kdy skleněné střepy přestávají být odpadem. Jakožto evropské nařízení je tento předpis přímo účinný i v ČR. Jeho účinnost je stanovena od 11. 6. 2013. Jedná se o podobnou věc stanovující přesnější kritéria hodnocení, jako ta, která byla vydaná v roce 2011 pro oblast kovového šrotu, a to pod číslem 333/2011 ES.

Česká asociace odpadového hospodářství přijala k 1. lednu 2013 další stabilní a úspěšnou českou odpadářskou společnost – OZO Ostrava.

Loňský rok byl mezi deseti nejteplejšími lety v historii měření teploty planety. Každý jednotlivý rok 21. století se umístil mezi čtrnácti nejteplejšími lety od roku 1880. Uvedli to vědci z NASA (http://www.nasa.gov) a NOAA (www.noaa.gov).

Odstartoval III. ročník charitativně ekologické akce Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu. Projekt pořádá Recyklohraní, o. p. s., ve spolupráci se společností Asekol a parterem společností T-Mobile Czech Republic. Cílem projektu je i letos podpora sběru a opětovného využití mobilních telefonů a podpora organizací, které se věnují práci s handicapovanými spoluobčany.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *