AVE chce být jedničkou

Skupina AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o., zveřejnila výsledky svého hospodaření, podle kterých v hospodářském roce 2008/2009 (s koncem v září 2009) zvýšila svůj obrat meziročně o zhruba 280 milionů korun na 2,38 miliardy korun. Podle jednatele společnosti AVE CZ Romana Mužíka nyní skupina AVE...

Skupina AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o., zveřejnila výsledky svého hospodaření, podle kterých v hospodářském roce 2008/2009 (s koncem v září 2009) zvýšila svůj obrat meziročně o zhruba 280 milionů korun na 2,38 miliardy korun. Podle jednatele společnosti AVE CZ Romana Mužíka nyní skupina AVE zaujímá třetí pozici v odpadovém hospodářství ČR, chce však v nejbližších letech být na místě prvním.

Celkem firma AVE CZ koupila v roce 2009 podíly ve čtyřech českých společnostech. Absolutní výše investic byla v loňském roce zhruba o polovinu menší, než v roce 2008. Jednatel AVE CZ Peter Hodecek to zdůvodňuje opatrností v důsledku krize. „A také nebyla na trhu zajímavá nabídka, do které bychom chtěli investovat,“ dodává. V letošním roce však opět počítá se vzrůstem investic, zejména plánuje vybavit třídicími linkami i zbývající čtyři ze sedmi skládek, které provozuje. Po vzoru své mateřské společností, rakouského koncernu Energie AG Oberösterreich, se chce česká skupina více angažovat ve výstavbě a rozvoji spaloven odpadu jak komunálního, tak nebezpečného.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *