Filtr
13 mmcité

Protihlukové stěny z pryže

Protihlukovou stěnu vyrobenou z pryže vyvinula společnost mmcité+ z Bílovic na Uherskohradišťsku. Jedna již stojí u sídla firmy, další staví pro Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na obchvatu Třince.

Kategorie: Nezařazené

Aktuální články

Předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová předává Statistickou ročenku ČR předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi

Vychází Statistická ročenka ČR 2016

Český statistický úřad vydal Statistickou ročenku České republiky 2016. Má 823 stran a je rozdělena do 29 kapitol. Obsahuje souhrnné statistické informace o životě české společnosti v uplynulém roce

Kategorie: Nezařazené

Milan-Chromík-Veolia-590x393

Dáváme odpadu jen jiná jména

Společnost Veolia, známá u nás především jako společnost vodohospodářská, se snaží prosadit také v oblasti energetiky a odpadů. Jak? To nám v rozhovoru sdělil Milan Chromík, MSc., ředitel odpadové divize společnosti Veolia....

Kategorie: Nezařazené

un07 Kompostér

Kroměříž chce nakoupit 2200 kompostérů za 6,5 milionu korun

Kroměříž chce nakoupit 2200 domácích kompostérů na bioodpad do rodinných domů ve městě a hlavně v místních částech. Náklady činí 6,5 milionu korun, město bude žádat o evropskou dotaci. Ze svého rozpočtu by radnice dala 975 000 korun. Novinářům to dnes řekl starosta Jaroslav Němec (ANO).

Kategorie: Nezařazené

psenice3(dab)

Zadávání veřejných zakázek: zatím stále „postaru“

Státní fond životního prostředí ČR informuje žadatele o dotaci z operačního programu Životní prostředí, že dokument Zadávání veřejných zakázek v OPŽP 2014–2020, verze 5, je nadále platný i navzdory tomu, že v účinnost vstoupil nový zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.

Kategorie: Nezařazené